All posts by Admin (7)

topic: konuşan kuşlar hakkında bilinmesi gerekenler  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #1
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: konuşan kuşlar hakkında bilinmesi gerekenler
Kuşlar, milyonlarca türe dönüşen bir grup tüylü hayvandır. Çoğu kuş, Dünya'nın ılıman ve tropikal bölgelerinde bulunur. Kuşlar güçlü bir sosyal yapıya sahiptir ve bazı türler boşlukta yuva yapanlardır. Birçok kuş uçabilir ve farklı seslerle iletişim kurabilir. Kuşların pek çok kullanım alanı ve özelliği vardır, bu da onları başlı başına büyüleyici yaratıklar yapar.

Kuşlar genellikle kırsal kesimde veya ormanlarda bulunur, ancak bazı kuş türleri şehirlerde yaşar. Ayrıca çok sosyaldirler; türlerin çoğu sokulgandır ve sayıları milyonları bulabilir. Çoğu kuş türü uçabilir, ancak bazıları - penguenler gibi - hiç uçamaz. Kuşlar mükemmel bir görüşe sahiptir ve yemek yemek için bir gagaları vardır. Bazı kuş türleri avlanmak için kullanılır; örneğin, avları yakalamak için şahinler ve şahinler kullanılır. Kuşlar da kendi aralarında kavga etmek için gagalarını kullanırlar. Genellikle arkadaş canlısı kuşlardır ancak yavrularını veya yuvalarını korurken agresif olabilirler. Birçok kuşun takip ettikleri karmaşık sosyal hiyerarşileri vardır ve bu hiyerarşileri yiyecek bulmak ve birbirleriyle iletişim kurmak için kullanırlar.

Kuşların mükemmel görme ve işitme yetenekleri vardır; nesneleri uzaktan algılayabilir ve başkalarına nerede yiyecek bulduklarını söylemek için şarkılar söyleyebilirler. Aynı zamanda mükemmel problem çözücülerdir; pek çok kuş türü, kendilerine ya da diğer kuşların gece boyunca saklanabilecekleri yuvalar yapar. Ayrıca birçok kuş türü, bitkilerden böcekleri yedikten sonra havada yüksek uçarak yiyeceklerini bulur. Ayrıca bir çiftçi tarafından korunan mahsulleri yerken beslenme noktasına geri dönebilirler. Şahinler, kartallar ve akbabalar gibi bazı kuşlar ağaçlarda yuva yapar ve uçmak için kanatlarını kullanır. Diğer kuş türleri yeraltında yuva yapar; Yerde yuva yapan kuşlar ağaçkakanları, sincapları, orman tavuğu ve çayır köpeklerini içerir. Bazı kuş türlerinin esaret altında 10 yıldan fazla yaşadığı biliniyor ve bu da onları yeteneklerini her gün kullanan uzun ömürlü hayvanlar yapıyor.

Kuşlar dünya çapında yaygın olarak dağıtılmıştır. Gezegenin ılıman, subtropikal ve tropikal bölgelerinde yaşarlar. En yaygın kuş türlerinden bazıları muhabbet kuşları, ördekler, kızılgerdanlar, kargalar ve kazlardır. Bazı kuş türleri çöllerde yaşarken, diğerleri okyanustaki dağlarda veya adalarda yaşar. Her kıtanın kendine özgü kuş türlerine ev sahipliği yapması, dünyanın kuş popülasyonunu akıllara durgunluk verecek kadar büyük kılıyor. Kuşlar tüylü olmanın yanı sıra uzun bacaklıdır; bu, yeryüzünde dolaşan bu kadar çok tüylü yaratığın bulunmasını daha da şaşırtıcı kılıyor.

Kuşlar, dünya çapında birçok büyüleyici özelliğe ve kullanıma sahip, arkadaş canlısı ve zeki hayvanlardır. Kuş türlerinin çoğu, doğal meraklı doğaları sayesinde dünyanın kırsal veya ormanlık bölgelerinde bulunur. Kuşlar, böcekleri ısıdan veya avcıların ok veya şahin pençeleri gibi aletlerinden kaynaklanan tehlikelerden korumak için yavruları eğiterek veya yuvalar inşa ederek görme, işitme ve problem çözme becerilerini her gün kullanırlar. Cazibeleri, güzellikleri ve eşsiz yetenekleri nedeniyle dünya çapında takdir edilen kuşlar, tuhaflıkları (ve şarkıları) ile bize binlerce yıl boyunca harikalar yaşattı.
topic: kuşlar neden kusar  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #2
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: kuşlar neden kusar
Kuşlar, Dünya'nın doğal sakinleridir; kuşlar olmasaydı, çevre ciddi şekilde etkilenirdi. Kuşlar dünyadaki hemen hemen her ortamda bulunur. En soğuk bölgelerde olduğu kadar en sıcak bölgelerde de bulunurlar. Suyun bol olduğu ve susuz olduğu bölgelerde de bulunurlar. Etkileyici uyarlanabilirliklerine rağmen, kuşların insan ortamına atıldıklarında sorun çıkarabilecek birçok doğal davranışı vardır. Örneğin, kuşlar doğal olarak tohumları yemek isterler ve bu da istenmeyen karışıklıklara yol açabilir. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, kuşların neden kustukları hakkında bazı düşünceler.

Kuş kusması normal ve doğal bir olaydır. Çoğu kuş, tohum ya da çok fazla böcek yerken kusmaya meyillidir. Bunun nedeni kuş kusmuğunun doğal tohum ve böceklerden oluşmasıdır. Bu nedenle, kuş bakıcıları genellikle tüylü yüklerinden sonra temizlemek zorunda kalırlar. Ancak kuş kusmuğu faydalıdır - kuşların yiyeceklerini sindirmelerine yardımcı olur ve onları böcek parçaları ve tohumlar gibi zararlı maddelerden arındırır. Kuş tüyü genellikle kahverengi veya yeşil renktedir ve sümüksü bir dokuya sahiptir. Bir kuş kustuktan sonra, kötü tattan kurtulmak için genellikle kendi tükürüğüyle kendini temizler veya meyveleri kusar. Kuş yetiştiricileri, kuşlarının kendi kusmuklarından hastalanmamaları için kuşlarına doğal yiyecek seçenekleri sunmanın en iyisi olduğunu bilirler.

Kuşlar ayrıca çok fazla yemek yediklerinde kusmaya eğilimlidirler ve bu da kelimenin tam anlamıyla kusmaya neden olur. Birçok insan kuşları beyaz ekmek veya kek gibi doğal olmayan yiyeceklerle besler. Bu yiyecekler kuşlar için sağlıklı değildir ve ciddi kusma ataklarına neden olabilir. Doğal olmayan yiyecekleri yedikten sonra kusma normaldir ve kuşunuza kuru üzüm ve fide gibi doğal yiyecekler vererek tedavi edilebilir. Kuşlar ayrıca doğal olarak böcekleri yemeyi severler, bu da kuşa yanlış türde böcekler beslenirse tekrar kusmaya neden olabilir. Kuşunuzu sağlıklı tutmaya çalışıyorsanız, onu doğal olmayan yiyeceklerden ve çok miktarda böcek beslemekten uzak durmanız en iyisidir.

Kuş kusmasına neden olan bir diğer faktör de kuşunuza eğlence amaçlı tohum vermektir. Çoğu kuş türü beslenmek için doğal tohum gerektirir. Bununla birlikte, bazı kuş severler, kuşlarına sadece eğlence amaçlı granül veya pelet gibi ucuz alternatifler vermeyi tercih eder. Bu, doğal tohumların eğlenceli unsurundan yoksun olduğu için kuşun zevkini mahveder. Kuşunuzu eğlendirirken sadece yüksek kaliteli tohum vermek en iyisidir, böylece yedikten sonra kusmazlar. Kuş tohumunuzu eğlence amacıyla beslemeniz gerekiyorsa, onlara yalnızca yabani kuş tohumu gibi, yedikten hemen sonra kusmalarını önleyecek minimum kalite standartlarının yeterince yüksek olduğu doğal ticari ürünler verin.

Kuşların doğası hakkında bildiklerimize dayanarak , kuşların düzenli olarak kusmasının iyi bir nedeni vardır - onları doğal gıda tüketimine hazırlar ve istenmeyen hastalıkları önler. Kuşlar ayrıca doğal olarak tohumları severler, bu da doğru şekilde kullanılmazsa ciddi sorunlara yol açabilir. Esasen, bir evcil hayvana bakan herkes, hayvanınızın uygunluğunu ihlal etmesi ve yüzünü ektoplazmik sağduyuyla (ve muhtemelen bağırsak çürümesi) karıştırmasının nasıl bir şey olduğunu bilir. Neyse ki, kolay bir çözüm var: hayvanınıza ucuz, kusmuk önleyici hediyeler vermeyi bırakın! Bunun yerine, Fowl Feeding Australia'dan bazı kaliteli Doğal Kuş Tohumlarına yatırım yapın - 39 $ (35 $ + nakliye) - ve kuşlarınızın çok fazla homurdanma veya dirsek yağı olmadan kendilerini temizlemelerini izleyin!
topic: kuşlar kaç ayda doğurur  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #3
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: kuşlar kaç ayda doğurur
Kuşlar, düzenli olarak bebek sahibi olmalarıyla ünlüdür - aslında, yavrularını doğuran birkaç hayvandan biridirler. Kısa bir gebelik süreleri vardır ve tipik olarak bir seferde iki veya üç genç doğururlar. Birçok insan kuşların yaşam sürelerinin kısa olduğunu düşünür, ancak gerçekte yetişkin olmadan önce uzun bir çocukluk evreleri vardır. Kuşlar, uçup kendi başlarına yiyecek bulabilmeleri için uzun bir gelişme periyoduna sahiptirler.

Güvercin, güvercin ve bıldırcınları içeren grup olan Preguanioidea kuşlarının ortalama gebelik süresi iki aydır. Her bebek çıplak, çaresiz bir yaratık olarak doğar. Doğumdan sonra, yeni ebeveynler çocuklarına kendileri yemeyi öğrenirken ilk birkaç gün için yiyecek sağlarlar. Bu süre zarfında yetişkinler de bebeklerini temizleyecek ve besleyecektir. Bu ilk dönemden sonra, ebeveynler beslenme ve bakıma yardımcı olmak için yavrularıyla birkaç hafta daha kalabilirler. Sonuç olarak, kuşlar yavrularını kendi başlarına bırakmadan önce onları beslemek için yaklaşık iki ay harcarlar.

Anne babaların çoğu, bebeklerinin güvenli ve sağlıklı doğmasını sağlamak için büyük çaba harcarlar. Preguanioidea kuşları genellikle doğumdan önce stres belirtileri gösterir. Örneğin, mavi bıldırcınlar (Calliophis maculosa), yumurtadan çıkmadan birkaç hafta önce çılgınca hareket etmeye başlar. Bu davranışa 'precopious' denir ve dişiler tarafından yumurtalarını daha hızlı yumurtadan çıkarmak için yapılır. Bu kendini lekeleme, annenin kendisi için endişelenmek yerine civcivlerini büyütmeye odaklanabilmesi için yapılır. Yumurtalarını çatlatmaya hazır olduğunda endişelenmeyi bırakacak ve bebekleri doğarken hareketsiz yatacak.

Kuşlar, diğer hayvanlara göre çocukluk evrelerinin kısa olmasıyla ünlüdür. Ancak dinozorların çocukları olarak ekosistemde çok önemli bir yere sahiptirler. Kuş bebekleri tüyler, göz kıvrımları ve gagalarla birlikte doğarlar ve bu da onları doğumda tam olarak geliştirir. Bu kısa gelişim aşamasından sonra kuşlar artık ebeveyn bakımına ihtiyaç duymadan uçmayı ve kendi başlarına yiyecek bulmayı öğrenebilirler. Kuşların yaşamındaki bu benzersiz aşama, kuşlara bu kadar çok saygı duymamızın nedenidir - uzun yaşam aşamalarını çocuklarının korunması için feda etmeye isteklidirler.

Kuşların ortalama gebelik süresi 2 aydır ve ortalama doğum sonrası bakım hizmeti vardır. 2 haftalık süre. Bebekleri çaresiz doğarlar ama çok çabuk kendi başlarına yaşamaya hazırdırlar. Bu önemli hayvan grubunun onuruna, 'iki aylık' ifadesini 'iki haftalık' olarak değiştirmeyi düşünmeliyiz.
topic: kuşlar kaç yıl yaşar  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #4
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: kuşlar kaç yıl yaşar
Kuşların yaşam süresi birçok insan için büyüleyicidir. Bazıları belirli bir kuşun ne kadar süre yaşadığını merak ediyor, bazıları ise kuşun ilk yumurtadan çıktığı yaşla ilgileniyor. Birçoğunun, bir kuşun kaç kanadı olduğu ve neye benzediği de dahil olmak üzere, kuşlar hakkında ortak soruları vardır. Kuşlar, tarih boyunca insanlara büyük ölçüde yardımcı olan inanılmaz yeteneklere sahiptir. Birçok kuş evcil hayvan olarak tutulur ve birçoğu hayvanat bahçelerinde kalıcı bir yuva bulur. Kuşlar dünyanın her yerinde bulunur, ancak bazıları diğerlerinden çok daha yaygındır.

Çeşitli kuş türleri birkaç on yıldan 100 yıla kadar yaşar. Bilim adamları, yuvadan yaşlılığa kadar 55 kel kartal uzun ömür kaydı belgelediler. Bir altın kartal, 2016 yılında öldüğünde yaşının 200 olduğunu bildirdi. Öte yandan, bazı kısa ömürlü kuşlar sadece birkaç yıl yaşıyor. Örneğin kırmızı kobuck bıldırcın sadece 3 ila 4 yıl yaşar. Bazı uzun ömürlü kuşların 200 yıla kadar yaşadığı bildirilmiştir. Bilim adamları bu uzun ömür farklılıklarının kesin nedenini bilmiyorlar; ancak bunun çevreleri ve beslenmeleriyle ilgili olduğunu sanıyorlar. Daha soğuk iklimlerde yaşayan kuşlar, daha sıcak iklimlerde yaşayanlardan daha uzun yaşama eğilimindedir.Bilim adamları, Alaska tundrasında yaşayan mavi kazların 5 ila 8 yaş arasında olduğuna inanmaktadır. Öte yandan, kırmızı kobuck bıldırcınları esaret altında sadece 3 ila 4 yıl yaşar; vahşi doğada nadiren 18 aydan uzun yaşarlar. Bilim adamları, kırmızı kobuck bıldırcınlarının kısa ömrünün beslenmeleriyle ilgili olduğuna inanıyor; bu kuşlar proteinle dolu fakat yağ ve kalorisi düşük olan tohumları yerler. Karşılaştırıldığında, mavi kazlar onlara daha fazla enerji veren ve hızlı büyümelerine yardımcı olan et yerler.

Birçok insan belirli bir kuşun ne kadar yaşadığını merak eder - ve diğerleri kuşun ilk yumurtadan çıktığı yaşla ilgilenir. Örneğin, kaydedilen en yaşlı kel kartal kaç yaşında? Bir altın kartal 2016 yılında öldüğünde 200 yaşında olduğu kayıtlara geçmişti. Öte yandan, yavru bir alaycı kuş, küçük boyutu nedeniyle ancak birkaç hafta hayatta kalabiliyor. En uzun yaşayan kuş türü, 32 yaşına kadar kayıtlara sahip olan kel kartaldır - ancak çoğu kartal sadece 6 yıl veya daha az yaşar. Bilim adamları, proteinin sağlıklı DNA ve vücut sistemleri üzerindeki etkisi nedeniyle, uzun ömürlü kuşların diyetlerinde daha yüksek protein seviyelerine sahip olma eğiliminde olduğuna inanıyor. Bu nedenle, Afrika savanlarında (kıtanın en büyük rezervi) yaşayan kuşlar, hayvanat bahçelerinin Ortabatı bölgelerinde (gıdanın daha sınırlı olduğu yerlerde) yaşayanlardan daha uzun yaşama eğilimindedir.

Memelilerden böceklere kadar uzanan canlıların yaşam süreleri büyüleyicidir. kuyu. Bazı uzun ömürlü kuşların esaret altında 200 yıla kadar yaşadığı rapor edilmiştir; bununla birlikte, henüz yabani kuşlar için doğrulanmış, doğrulanmış bir uzun ömür kaydı bulunmamaktadır. Bilim adamları bu uzun ömür farklılıklarının kesin nedenini bilmiyorlar; ancak bunun çevreleri ve beslenmeleriyle ilgili olduğunu sanıyorlar. Afrika Savanlarında (kıtanın en büyük rezervi) yaşayan kuşlar, hayvanat bahçelerinin Ortabatı bölgelerinde (yiyeceklerin daha sınırlı olduğu) yaşayanlardan daha uzun yaşama eğilimindedir.
topic: Kuşlar ne zaman doğurur  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #5
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: Kuşlar ne zaman doğurur
Kuşlar, dünya çapında en popüler hayvan gruplarından biridir. Hemen hemen her habitatta bulunurlar ve ekosistemde hayati bir rol oynarlar. Pek çok insan kuşları güzellikleri ve ötüşleri için sever, bazıları ise onları yiyecekleri için takdir eder. Kuşların, kuş türüne göre değişen birçok farklı yaşam evresi vardır. Bazı kuş türleri yavrularını doğurur, bazıları ise yumurta bırakır. Kuş ebeveynleri yavrularına bakar ve yumurtadan çıktıktan sonra sınırlı sorumlulukları vardır. Kuş ebeveynlerinin yuvalarından ayrılabilmeleri ve kendi başlarına yiyecek bulabilmeleri için yavrularına yalnızca kısa bir süre bakmaları gerekir.

Çoğu kuş türü, yetişkin kuşlar uzun avlanma görevlerine gittiklerinde yavrularını doğurur. - buna kaçmak denir. Ebeveynlerin büyüyen çocukları için yeterli yiyeceğe sahip olmalarını sağladığından, yetişkinlerin yavruları tamamen büyümeden ayrılmaları yararlıdır. Bununla birlikte, bazı kuş türleri, yetişkin olduklarında bile gençlerini doğurur. Buna kara kara düşünme denir ve yetişkin gözlerinden uzakta gizlice gerçekleşir. Bir kuş, sıcak bir iklimde veya bir su kaynağının yakınında yaşadığında olduğu gibi, koşullar üreme için ideal olmadığında yavrularını kuluçkaya yatırır. Bazı kuş türleri, yetişkin kuşların görüş alanı içindeyken bile kuluçkaya yatarlar.

Kuş ebeveynleri, yavrularını izleyebilmek ve onlara yiyecek sağlayabilmek için gençken yumurtalarına ve yavrularına yakın dururlar. Yavruları kendi başlarına yiyecek bulabildiklerinde, ebeveynler endişe duymadan gidebilirler. Tropiklerde yaşayan kuşların çoğu, yavru kuşların buzu güvenli bir şekilde kırabilmeleri için zemin donduğunda yavrularını doğurmak zorundadır. Bu sayede bebekler sıcak yorgunluğundan ölmeden kendi kendilerini besleyebilirler. Ayrıca, yetişkinlerin donmuş gıda tedarik hattına takılmaması bebekler için daha güvenlidir.

Kuşların yaşadıkları yere bağlı olarak farklı yaşam evreleri vardır - bazılarının üreme mevsimi kısadır, diğerleri ise yetişkinlerden gizlice genişler. gözler. Soğuk iklimlerde yaşayanlar, yavru kuşların kendilerini güvenle besleyebilmeleri için yer donduğunda yavrularını doğurmalıdır. Ayrıca yetişkin kuşlar büyüdükten sonra yumurtalarından veya yavrularından uzak dururlarsa daha güvenlidirler.
topic: Kuşlar ne zaman kısırlaştırılır  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #6
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: Kuşlar ne zaman kısırlaştırılır
Kısırlaştırma veya kısırlaştırma, erkek ve dişi hayvanların testislerinin ve yumurtalıklarının cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Evcil köpekler, kediler, atlar ve tavşanlar üzerinde yaygın olarak yapılan bir uygulamadır. Ancak tavuk, keçi ve koyun gibi vahşi hayvanlar üzerinde de yapılabilir. Sürüngenler, balinalar, yunuslar ve filler gibi bazı hayvanlar anatomileri nedeniyle kısırlaştırılamaz veya kısırlaştırılamaz. Temel olarak, veteriner hekimler hayvanlar üzerinde kısırlaştırma ve kısırlaştırma prosedürleri uygularken, tüm popülasyonun davranışında değişiklikler yapıyorlar.

İstenmeyen davranış veya özellikleri gidermek için hem erkek hem de dişi hayvanlar kısırlaştırılabilir. Çoğu durumda, saldırganlığı veya cinsel davranışı önlemek için hayvanlar kısırlaştırılır. Örneğin, çoğu erkek kedi, spreylerini kullanarak bölgelerini işaretlemelerini önlemek için kısırlaştırılır. Erkek köpekler, istenmeyen yavrulara yol açan birden fazla dişiyle çiftleşmelerini önlemek için kısırlaştırılır. Dişi kediler bile birden fazla verimli yumurta üretmelerini önlemek için kısırlaştırılır. Kısırlaştırma ayrıca dişi hayvanların, yumurtaların hayvanın vücudunda geliştiği kanserli rahim hücreleri geliştirmesini de önler. Bazı aşırı durumlarda, hayvanlar yumurta üretmelerini önlemek için erken yaşta kısırlaştırılır.

Bir hayvan cinsel olgunluğa erişmeden kısırlaştırılırsa çok daha az zararlı yan etkisi vardır. Örneğin, üreme yaşına gelmeden önce kısırlaştırılan tavşanların, kısırlaştırılmamış tavşanlara kıyasla çok az sorunu vardır veya hiç sorunu yoktur. Ayrıca, cinsel olgunluğa erişmeden önce köpekleri ve kedileri kısırlaştırırken çok daha az komplikasyon vardır. Olgunluktan sonra kısırlaştırmaya kıyasla, hayvanları olgunluktan önce cerrahi olarak kısırlaştırmanın olumsuz sonuçlarından hiçbiri yoktur, ancak daha az arzu edilen yan etkilere neden olabilir.

Hayvanları kısırlaştırmak, onları kısırlaştırmaktan veya kısırlaştırmaktan çok daha ucuzdur. Zamanla, bu önemli bir parasal tasarruf sağlayabilir. Örneğin, bir kedi üzerinde tek bir gonopodial çıkarma ameliyatı yapmak yaklaşık 200-400 dolar tutarken, bir köpek üzerinde uterinoplastik bir prosedür için yaklaşık 1.500-2.000 dolar tutuyor. Bu maliyetleri iki farklı hayvan türü arasında karşılaştırırken, kısırlaştırma hayvanlarının çok daha ucuza mal olduğu daha da belirgin hale geliyor. Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada gibi bazı yüksek gelirli ülkelerde, veteriner hekimler çok az kamu sağlık sigortası almaktadır, bu nedenle bu maliyetler birçok veteriner hekim için ulaşılamaz durumda kalmaktadır. Öte yandan, düşük gelirli ülkelerdeki veteriner hekimler çok az kamu sağlık sigortası alırlar, bu nedenle kısırlaştırma prosedürleri için yüksek gelirli ülkelerdeki veteriner hekimlere göre çok daha az ücret alabilirler.

Pek çok insan kısırlaştırmanın veya kısırlaştırmanın kısırlaştırma olduğunu düşünür. zalim veya doğal olmayan, her iki prosedür de aslında her gün doğada meydana gelen doğal süreçlerdir. Hem erkek hem de dişi hayvanlar, istenmeyen davranışları veya özellikleri ortadan kaldırmak için kısırlaştırılabilir - ancak cinsel olgunluktan önce yapıldığında çok daha uygun maliyetli ve etkilidir. Birisi fareler (veya güvercinler) için aşılmaz bir kabuk icat edene kadar, bu prosedürler gelecek yıllarda hayvan tarımında gerekli olacaktır.
topic: Kuşlar ne zaman çiftleşir  in the forum: TRmanga
Admin (Administrator) #7
Member for 2 months · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: Kuşlar ne zaman çiftleşir
Hayvanlar, yavruları için buluşup çiftleştikleri bir sosyal yapıya sahiptir. İnsan toplumunda flört, bir çiftin potansiyel bir eş olarak uyumlarını test ettiği bir dönemdir. Ayrıca mutlu bir evlilikleri için birbirleri hakkında bilgi edinirler. Flört yaşamın önemli bir parçasıdır; insanların aşkı bulmasına ve güvenli ilişkiler sürdürmesine yardımcı olur.

Hayvanlar genellikle hazır olduklarında çiftleşir. Cinsel istek duyarlar ve üremeye hazır olduklarında cinsel partnerler ararlar. Erkek tavus kuşlarının çiftleşme sırasında kullandıkları uzun tüyleri vardır. Ayrıca yırtıcıları görmek için kullandıkları tüylerinde gözleri vardır. Çiftleşme sırasında erkek tüylerini geri çeker, gözlerini açığa çıkarır ve muhteşem bir gösteri yaratır. Çiftleşme sırasında erkek tavus kuşu, dişi tavus kuşlarını çeken yüksek bir çığlık da yaratır. Birbirlerini bu şekilde buluyorlar ve bu mükemmel bir zamanlama örneği. Erkek ve dişi hayvanlar birbirlerini bulduktan sonra yeni bir hayat yaratmak için çiftleşirler. İnsanlar ayrıca hazır olduklarında çiftleşirler; Bununla birlikte, kur ritüelleri, çoğu zaman rahat oldukları bir partnerle aşkı bulmalarına yardımcı olur.

Başarıyla çiftleşmek için hayvan ve insan çiftlerinin uygun koşullarda buluşması gerekir. Bir bahar çayırı yılın bu zamanında bir buz kütlesinden daha fazla yaşama sahiptir - ancak her ikisi de hem insanlar hem de hayvanlar için uygun buluşma noktaları olur. Çiftleşme sırasında yaralanmayı önlemek için çiftin fiziksel olarak iyi durumda olması gerekir. Aynı zamanda iyi bir zihinsel durumda olmaları gerekir - çünkü seks hem duygusal hem de fiziksel yakınlığı gerektirir. Bu önkoşullar karşılandıktan sonra çift, hazır olduklarında çiftleşmekte özgür olacaktır.

Çift, aşkı bulmanın yanı sıra uyumlu eşler de bulmalıdır. İnsanlar genellikle sosyal medya veya Match.com gibi web siteleri aracılığıyla aşkı ararlar. Bu siteler, ilgilenen kullanıcılara düzenli aralıklarla potansiyel eşler sağlar. Kullanıcılar ayrıca birbirlerini arkadaş olarak ekleyebilirler, böylece ilk önce flört etmeye başlamadan önce birbirlerini tanıyabilirler - bazı insanlar diğer kullanıcılarla tanışma sitelerindeki profillerle eşleştirdikten sonra doğrudan iletişim kurmayı seçse de. İkisi de başarılı bir flört dönemi için gereken çabayı göstermeye istekli olduğu sürece işe yarar.

Başarılı ilişkilere başlamak ve sürdürmek için flört şarttır. Çiftlerin aşkı bulmalarına yardımcı olur - çoğu zaman rahat oldukları biriyle - ve insanlara cinselliği öğretir, böylece hazır olduklarında kiminle çiftleşeceklerini bilirler. Çiftleşme, hayvan ve insan toplumlarında farklı şekillerde gerçekleşir; ancak, herkes yıllarca kur yapma pratiği sayesinde ilişkilerini nasıl yürüteceğini anlar.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Special characters:
Special queries
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
: 2022-12-02, 10:33:29 (UTC +03:00)