Forum: TRmanga RSS
kuşlar neden kusar
Admin (Administrator) #1
Member since Oct 2022 · 11 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: kuşlar neden kusar
Kuşlar, Dünya'nın doğal sakinleridir; kuşlar olmasaydı, çevre ciddi şekilde etkilenirdi. Kuşlar dünyadaki hemen hemen her ortamda bulunur. En soğuk bölgelerde olduğu kadar en sıcak bölgelerde de bulunurlar. Suyun bol olduğu ve susuz olduğu bölgelerde de bulunurlar. Etkileyici uyarlanabilirliklerine rağmen, kuşların insan ortamına atıldıklarında sorun çıkarabilecek birçok doğal davranışı vardır. Örneğin, kuşlar doğal olarak tohumları yemek isterler ve bu da istenmeyen karışıklıklara yol açabilir. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, kuşların neden kustukları hakkında bazı düşünceler.

Kuş kusması normal ve doğal bir olaydır. Çoğu kuş, tohum ya da çok fazla böcek yerken kusmaya meyillidir. Bunun nedeni kuş kusmuğunun doğal tohum ve böceklerden oluşmasıdır. Bu nedenle, kuş bakıcıları genellikle tüylü yüklerinden sonra temizlemek zorunda kalırlar. Ancak kuş kusmuğu faydalıdır - kuşların yiyeceklerini sindirmelerine yardımcı olur ve onları böcek parçaları ve tohumlar gibi zararlı maddelerden arındırır. Kuş tüyü genellikle kahverengi veya yeşil renktedir ve sümüksü bir dokuya sahiptir. Bir kuş kustuktan sonra, kötü tattan kurtulmak için genellikle kendi tükürüğüyle kendini temizler veya meyveleri kusar. Kuş yetiştiricileri, kuşlarının kendi kusmuklarından hastalanmamaları için kuşlarına doğal yiyecek seçenekleri sunmanın en iyisi olduğunu bilirler.

Kuşlar ayrıca çok fazla yemek yediklerinde kusmaya eğilimlidirler ve bu da kelimenin tam anlamıyla kusmaya neden olur. Birçok insan kuşları beyaz ekmek veya kek gibi doğal olmayan yiyeceklerle besler. Bu yiyecekler kuşlar için sağlıklı değildir ve ciddi kusma ataklarına neden olabilir. Doğal olmayan yiyecekleri yedikten sonra kusma normaldir ve kuşunuza kuru üzüm ve fide gibi doğal yiyecekler vererek tedavi edilebilir. Kuşlar ayrıca doğal olarak böcekleri yemeyi severler, bu da kuşa yanlış türde böcekler beslenirse tekrar kusmaya neden olabilir. Kuşunuzu sağlıklı tutmaya çalışıyorsanız, onu doğal olmayan yiyeceklerden ve çok miktarda böcek beslemekten uzak durmanız en iyisidir.

Kuş kusmasına neden olan bir diğer faktör de kuşunuza eğlence amaçlı tohum vermektir. Çoğu kuş türü beslenmek için doğal tohum gerektirir. Bununla birlikte, bazı kuş severler, kuşlarına sadece eğlence amaçlı granül veya pelet gibi ucuz alternatifler vermeyi tercih eder. Bu, doğal tohumların eğlenceli unsurundan yoksun olduğu için kuşun zevkini mahveder. Kuşunuzu eğlendirirken sadece yüksek kaliteli tohum vermek en iyisidir, böylece yedikten sonra kusmazlar. Kuş tohumunuzu eğlence amacıyla beslemeniz gerekiyorsa, onlara yalnızca yabani kuş tohumu gibi, yedikten hemen sonra kusmalarını önleyecek minimum kalite standartlarının yeterince yüksek olduğu doğal ticari ürünler verin.

Kuşların doğası hakkında bildiklerimize dayanarak , kuşların düzenli olarak kusmasının iyi bir nedeni vardır - onları doğal gıda tüketimine hazırlar ve istenmeyen hastalıkları önler. Kuşlar ayrıca doğal olarak tohumları severler, bu da doğru şekilde kullanılmazsa ciddi sorunlara yol açabilir. Esasen, bir evcil hayvana bakan herkes, hayvanınızın uygunluğunu ihlal etmesi ve yüzünü ektoplazmik sağduyuyla (ve muhtemelen bağırsak çürümesi) karıştırmasının nasıl bir şey olduğunu bilir. Neyse ki, kolay bir çözüm var: hayvanınıza ucuz, kusmuk önleyici hediyeler vermeyi bırakın! Bunun yerine, Fowl Feeding Australia'dan bazı kaliteli Doğal Kuş Tohumlarına yatırım yapın - 39 $ (35 $ + nakliye) - ve kuşlarınızın çok fazla homurdanma veya dirsek yağı olmadan kendilerini temizlemelerini izleyin!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
: 2023-03-31, 22:33:25 (UTC +03:00)