Otuz yaşımdayken, hayatımda bir dönüm noktasına geldiğimi biliyordum. Geleceğimi düşünmeye başlamanın zamanı gelmişti. Para kazanmaya ve becerilerimi geliştirmeye başlamaya hazırdım. 30 yaşından sonra, çoğu insan birkaç yıllık deneyime ve ekonomiyi ve piyasayı iyi kavrar. Ayrıca hayatlarının geri kalanında ne yapmak istediklerini de bilirler. Bu nedenle, 30'dan sonra yaşınızın sizi engellemesine izin vermeden yolunuzu bulmanız önemlidir.

Otuzdan sonra çoğu insan birkaç yıllık deneyime ve ekonomiyi ve piyasayı iyi kavrar. Ayrıca hayatlarının geri kalanında ne yapmak istediklerini de bilirler. Bu nedenle, 30'dan sonra yaşınızın sizi engellemesine izin vermeden yolunuzu bulmanız önemlidir. Pek çok insan çok çalışıyor ve otuz yaşından sonra iş hayatında başarılı oluyor. İşte aynısını yapmanın bazı yolları:

1. Becerilerinizi geliştirmeye ve iyi mentorlar bulmaya odaklanın. Önce kendinizi geliştirmeye odaklanırsanız, kariyeriniz çok daha kolay olacaktır. Ardından, iş bulma zamanı geldiğinde, birçok iyi seçeneğiniz olacak. Ayrıca, işverenlerin çalışanlarda aradığı pek çok deneyime sahip olacaksınız. Ayrıca, başkalarına akıl hocalığı yapmanın yaşı yoktur - herkes başkalarının yeni beceriler öğrenmesine veya iş hayatında başarılı olmasına yardımcı olabilir.

2. Müşteriler veya iş ortaklarıyla ilgilenirken sakin olun. Çoğu insan bir işte çalışırken strese girer ama bu iş için geçerli değildir! 30 yaşından sonra, iş dünyasındaki diğer insanlara karşı karar verme ve kendi kararınızı verme baskısına alışırsınız. Bağışa dayalı çalışma, para kazanırken ulaşılabilir olmanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca, işinizi büyütürken topluluğunuza dahil olmanın harika bir yolu.

3. Aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebilmek için çok çalışın. Hayat kısa; her dakikasının tadını çıkardığınızdan emin olun! İş, aileniz ve arkadaşlarınızla kişisel düzeyde zaman geçirmenize yardımcı olur. Ayrıca, her hafta kafanıza takılan herhangi bir iş taahhüdü olmadan eğlenmek için zaman ayırabilirsiniz. Seni mutlu eden şeyleri bul; sonra aile ve arkadaşlarla -genç ve yaşlı- sağlıklı bir şekilde vakit geçirmek için çok çalışın!

Herkes yetişkinliğe hayatın farklı evrelerinde ve farklı deneyimlerle ulaşır. 30 yaşından sonra çoğu insan umutsuzca geçmişe tutunmak yerine hayatlarında yeni bir sayfa açmaya hazırdır. Bunun yerine, kendiniz için parlak bir gelecek inşa ederken mutlu kalabilmeniz için yeni beceriler geliştirin ve iyi akıl hocaları bulun!